Pojekty Erasmus+ w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach

logo_erasmus_ihmbjpg [644x126]

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ realizowanego w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach staramy się poszukiwać różnych alternatywnych form rekreacji  sportowej. Jedną z takich form jest —  na razie mało znana w Polsce, ale już bardzo popularna w innych krajach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych — dyscyplina Archery Tag. Czym jest Archery Tag? To rodzaj łucznictwa, czyli bardzo starej dyscypliny sportowej wywodzącej się z łowiectwa, przy czym jest to zupełnie bezpieczne strzelanie — strzały mają piankowe bądź gumowe zakończenia zamiast klasycznych grotów.

Archery Tag jest połączeniem gry znanej wszystkim z czasów szkolnych, a mianowicie „zbijaka” z łucznictwem. Zasady gry przypominają paintball. Archery Tag to świetna zabawa i możliwość skutecznego odreagowanie stresu.  Mimo że pogoda nie była w pełni łaskawa, bawiliśmy się świetnie i wszyscy byli zwycięzcami .

Zdjęcia (link)

Jarosław Kacorzyk, koordynator projektu Erasmus+

logo_erasmus_ihmbjpg [644x126]

W roku szkolnym 2017/2018  w naszym Liceum realizowane będą dwa projekty w ramach programu Erasmus+: Mobilność kadry edukacyjnej, w ramach Akcji KA1, oraz projekt Partnerstwa strategiczne, w ramach akcji KA2. Pierwszy projekt, o nazwie „Mała szkoła - duże możliwości”, został napisany przez nas na wiosnę, oceniony pozytywnie i otrzymaliśmy grant. Projekt ma na celu poprawę jakości pracy naszej szkoły przez udział nauczycieli  w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podniesiemy własne kompetencje zawodowe. Projekt będzie trwał półtorej roku, weźmie w nim udział większość nauczycieli naszego LO i w jego ramach wyjedziemy na szkolenia metodyczne, językowe i „job shadowing”, czyli obserwacje zajęć w szkołach hiszpańskiej i węgierskiej.

Drugi projekt dotyczy międzynarodowej współpracy czterech szkół średnich: hiszpańskiej, niemieckiej , szwedzkiej i naszego LO. Tematem projektu, który potrwa dwa lata jest zdrowy tryb życia i aktywność  fizyczna i weźmie w nim udział 18 uczniów z naszej szkoły, którzy wyjadą do Szwecji, Niemiec i Hiszpanii. Projekt ma na celu współpracę młodzieży z różnych krajów UE w promowaniu aktywności fizycznej i prozdrowotnych nawyków, rozwijanie kontaktów międzynarodowych i podniesienie znajomości języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Działania projektowe to między innymi seminaria na temat zdrowego odżywiania, „zawody olimpijskie”, warsztaty rękodzieła, konkursy literacki i fotograficzny.

Więcej szczegółowych informacji na temat projektów już wkrótce na naszej stronie.

koordynatorzy projektów: Anna Musik i Jarosław Kacorzyk

plakat_erasmusjpg [1024x577]