I KONKURS BIOLOGICZNY “TAJNIKI LUDZKIEGO CIAŁA”

 Dnia 7 kwietnia 2016  w naszej szkole odbył się pierwszy konkurs biologiczny dla uczniów gimnazjów, którego tematyką były anatomia i fizjologia człowieka oraz zagadnienia profilaktyki chorób i zasad higieny oraz zdrowego trybu życia. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Woźnik, pana Alojzego Cichowskiego, który był fundatorem nagród. W konkursie wzięli uczniowie trzech gimnazjów: z Psar, Strzebinia i Woźnik. Uczniowie rozwiązali test, zdobywając punkty dla siebie i swojej drużyny. Zwyciężczynią konkursu została Dominika Nowak z Gimnazjum w Woźnikach, drugie i trzecie miejsce przypadło uczennicom z Gimnazjum w Strzebiniu: Elżbiecie  Koenig i Alicji Grucy. Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum w Woźnikach. Uczniowie wszystkich szkół zaprezentowali wysoki poziom i wykazali się dużą wiedzą z ciekawych zagadnień dotyczących budowy i funkcjonowania ciała człowieka.

     W ramach oprawy artystycznej uczniowie Liceum przedstawili skecz “Z wizytą u lekarza”, który w humorystyczny sposób pokazał słabości służby zdrowia.

     Serdeczne podziękowania składamy opiekunom i nauczycielom uczniów, panu Burmistrzowi Woźnik i oczywiście uczestnikom konkursu. Mamy nadzieję, że konkurs ten stanie się tradycją w naszej szkole i za rok znowu się na nim spotkamy.

 

Anna Musik

Opublikowano: 17 marca 2016 09:22

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 408

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Psarach

Realizacja: Superszkolna.pl

  • == REKRUTACJA 2018/2019 ZAPRASZAMY DO NASZEGO LICEUM == Grupa I — inżynieryjno-medyczna z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym: biologia, matematyka, język angielski (lub niemiecki). == Grupa II — lingwistyczno-geograficzna z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym:geografia, j. polski, j. angielski (lub niemiecki).==
Zaszyfrowany adres tej strony