Magda Morcinek – najlepsza w województwie!

Uczennica trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Psarach – Magdalena Morcinek, to niezwykle uzdolniona aktorsko osoba, wrażliwa na słowo poetyckie oraz śpiewane. Magda udowodniła po raz kolejny, że posiada ogromny talent. Po zajęciu I miejsca podczas eliminacji powiatowych w Lublińcu  61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych reprezentowała nasz powiat podczas przesłuchań regionalnych w Częstochowie.  Komisja Artystyczna w składzie: Krystyna Koziołek - reżyser teatralny, pedagog, Waldemar Ossowski - muzyk, kompozytor, pedagog, autor spektakli muzycznych, Jarosław Filipski - instruktor teatralny, aktor i reżyser teatrów niezależnych,  najwyżej ocenili wystąpienie Magdy przyznając jej  tytuł Laureata. Tym samym nasza uczennica będzie w maju reprezentować województwo w kolejnym etapie konkursu. Jury wskazało szereg walorów, których nie sposób pokrótce wymienić – m. in. umiejętność wejścia w rolę, ekspresja słowa, interpretacja tekstów literackich.

Magda jest uczennicą klasy trzeciej -  przed nią egzamin maturalny i poważne życiowe wybory.

Życzę, by obrane życiowe plany się zrealizowały, a swoim talentem dostarczaj ludziom wielu radości i wzruszeń. Powodzenia :)

Magdalena Gojowczyk

Opublikowano: 14 kwietnia 2016 13:54