Kabareton uczniów LO w Psarach

Uczniowie klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego w Psarach wyszli z inicjatywą zorganizowania autorskiego kabaretonu. Odbył się on wieczorem 20 maja w Domu Kultury w Woźnikach. Nasze wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy, jego hasłem przewodnim było „Kochaj, podróżuj i jedz żur!”. MamLASKI — dla niewtajemniczonych — to nasz szkolny kabaret składający się z kilkunastu osób. W realizację projektu włożyliśmy wiele pracy i wolnego czasu, ale czego nie robi się dla tak wspaniałej publiczności! Poruszyliśmy w swoich skeczach wiele różnych tematów, dzięki czemu każdy widz, bez względu na wiek, znalazł coś dla siebie. Pewnie zadajecie sobie pytanie: o czym były nasze skecze? O wszystkim! O miłości, religii, podróżach i bieżącej sytuacji politycznej. Pierwsze skecze powstawały z okazji szkolnych uroczystości pod bacznym okiem naszej wychowawczyni – pani Anny Musik. Grono pedagogiczne nieustannie wspierało nas w wysiłkach. Na scenie mogliście spotkać rolnika szukającego żony, duchownego z pewnego egzotycznego kraju oraz głowy wielu znanych Wam państw. Dzięki pani Magdalenie Gojowczyk, która dostrzegła w nas potencjał, zebraliśmy się na odwagę i wystąpiliśmy dla większego grona. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Ze względu na ogromne zainteresowanie naszym występem organizujemy kabareton ponownie w niedzielę 12 czerwca o godz. 16. Nie może Was zabraknąć!!! Serdecznie zapraszamy!

Patrycja Czornik , Tymoteusz Machoń

Opublikowano: 31 maja 2016 10:21