Wyjazd do kina

26 października odbył się wyjazd do kina, który zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski. Młodzież miała możliwość wyboru filmu, propozycje były dwie – Wołyń w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego oraz Prosta historia o morderstwie Arkadiusza Jakubika. Ambitne, wymagające kino nie zniechęciło młodzieży, prawie wszyscy zdecydowali się na wyjazd. Produkcje z pewnością nie okazały się dla młodzieży łatwymi tekstami kultury. Jedno jest jednak pewne – są to filmy zmuszające do myślenia, których znajomość może okazać się przydatna na maturze ustnej.

Magdalena Gojowczyk

Opublikowano: 09 listopada 2016 09:22