Indeks Uniwersytetu Opolskiego dla Patrycji!

22 marca w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Polskim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadzono we współpracy ze Studenckim Kołem Językoznawców działającym przy Uniwersytecie Opolskim pod opieką naukową dr Danuty Lech-Kirstein. Nasze Liceum reprezentowane było przez Olę Bęczkowską, Patrycję Czornik oraz Tymoteusza Mochonia. Uczniowie zmierzyli się z pełnym pułapek tekstem dyktanda oraz trudnym testem językowym.

27 kwietnia w Urzędzie Miasta Kalety zostały uroczyście wręczone nagrody laureatom konkursu. Patrycja Czornik zdobyła Imiejsce, otrzymując po raz drugi indeks Uniwersytetu Opolskiego. Tymoteusz Machoń wywalczył miejsce III, natomiast Ola Bęczkowskamiejsce IV. Nasi uczniowie pokonali liczną konkurencję szkół lublinieckich i tarnogórskich, wykazali się ogromną wiedzą językową oraz umiejętnościami ortograficznymi. Serdecznie gratulujemy :)

Magdalena Gojowczyk

Opublikowano: 03 maja 2017 18:28