Projekty Erasmus+ w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach

W roku szkolnym 2017/2018  w naszym Liceum realizowane będą dwa projekty w ramach programu Erasmus+: Mobilność kadry edukacyjnej, w ramach Akcji KA1, oraz projekt Partnerstwa strategiczne, w ramach akcji KA2. Pierwszy projekt, o nazwie „Mała szkoła - duże możliwości”, został napisany przez nas na wiosnę, oceniony pozytywnie i otrzymaliśmy grant. Projekt ma na celu poprawę jakości pracy naszej szkoły przez udział nauczycieli  w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podniesiemy własne kompetencje zawodowe. Projekt będzie trwał półtorej roku, weźmie w nim udział większość nauczycieli naszego LO i w jego ramach wyjedziemy na szkolenia metodyczne, językowe i „job shadowing”, czyli obserwacje zajęć w szkołach hiszpańskiej i węgierskiej.

Drugi projekt dotyczy międzynarodowej współpracy czterech szkół średnich: hiszpańskiej, niemieckiej , szwedzkiej i naszego LO. Tematem projektu, który potrwa dwa lata jest zdrowy tryb życia i aktywność  fizyczna i weźmie w nim udział 18 uczniów z naszej szkoły, którzy wyjadą do Szwecji, Niemiec i Hiszpanii. Projekt ma na celu współpracę młodzieży z różnych krajów UE w promowaniu aktywności fizycznej i prozdrowotnych nawyków, rozwijanie kontaktów międzynarodowych i podniesienie znajomości języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Działania projektowe to między innymi seminaria na temat zdrowego odżywiania, „zawody olimpijskie”, warsztaty rękodzieła, konkursy literacki i fotograficzny.

Więcej szczegółowych informacji na temat projektów już wkrótce na naszej stronie.

koordynatorzy projektów: Anna Musik i Jarosław Kacorzyk

Opublikowano: 08 września 2017 23:29