Archery Tag

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ realizowanego w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach staramy się poszukiwać różnych alternatywnych form rekreacji  sportowej. Jedną z takich form jest —  na razie mało znana w Polsce, ale już bardzo popularna w innych krajach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych — dyscyplina Archery Tag. Czym jest Archery Tag? To rodzaj łucznictwa, czyli bardzo starej dyscypliny sportowej wywodzącej się z łowiectwa, przy czym jest to zupełnie bezpieczne strzelanie — strzały mają piankowe bądź gumowe zakończenia zamiast klasycznych grotów.

Archery Tag jest połączeniem gry znanej wszystkim z czasów szkolnych, a mianowicie „zbijaka” z łucznictwem. Zasady gry przypominają paintball. Archery Tag to świetna zabawa i możliwość skutecznego odreagowanie stresu.  Mimo że pogoda nie była w pełni łaskawa, bawiliśmy się świetnie i wszyscy byli zwycięzcami .

Jarosław Kacorzyk, koordynator projektu Erasmus+

Opublikowano: 11 października 2017 15:40