Noc w szkole

        8 grudnia odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach "Noc w szkole", podczas której uczniowie uczestniczyli w panelu poświęconemu twórczości filmowej. Noc filmowa była pełna różnorodnych atrakcji, które zostały przygotowane przez uczniów zgłoszonych do projektu Filmoteki Szkolnej. Uczestnikami spotkania byli uczniowie liceum oraz klas gimnazjalnych ze szkoły w Psarach. Spotkanie rozpoczęło się od quizu dotyczącego znajomości muzyki filmowej. Fragmenty ścieżek dźwiękowych wprowadziły wszystkich w wyśmienity humor, pozwoliły przypomnieć sobie utwory najnowsze i te nieco starsze, największe hity kinowe oraz filmy ambitne, nieraz niszowe. W tej części konkursowej Anita okazała się najlepsza - tym samym wywalczyła sobie darmowy voucher do kina. Nagrodami pocieszenia były słodkie upominki.

    Następnym punktem programu były warsztaty dotyczące planów filmowych. Koordynator projektu wyjaśnił i scharakteryzował podstawowe rodzaje planów filmowych. Grupy warsztatowe miały przed sobą konkretne zadanie - należało przygotować plakat z rodzajem planu, który został uczniom wskazany. Zdjęcia planów wycinano z kolorowych gazet i czasopism, naklejano i podpisywano. Każda z zaangażowanych osób dostała słodki upominek.

    Kolejną atrakcją był konkurs wiedzy na temat filmów. Poziom konkursu był bardzo wysoki, pytania bardzo zróżnicowane. Uczniowie poradzili sobie wspaniale - dziesięcioro uczniów walczyło nieugięcie, by wygrać kolejny darmowy voucher do kina. Jednak i tym razem Anita była najlepsza - należy przyznać, że posiada ona ogromną wiedzę zarówno na temat kina polskiego, jak i światowego. Po konkursie odbyły się filmowe kalambury, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił zarówno w pokazywaniu tytułów filmów, jak i ich zgadywaniu. Osobom, które bardzo dobrze czują się w szkolnej hali sportowej, dyrektor szkoły Jarosław Kacorzyk zaproponował kilkugodzinny mecz siatkówki pod hasłem "Zagraj jak Agata Mróz!". Nawiązano tym samym do filmu "Nad życie", którego fragmenty sportowi zapaleńcy w dalszej części nocy mogli zobaczyć. 

    Przed pokazem wybranych fragmentów filmów "Nietykalni" (w reżyserii Oliviera Nakache i Erica Toledano), "Nad życie" (w reżyserii Anny Pluteckiej-Mesjasz) oraz horroru „To” (z 1990 roku na podstawie powieści Stephena Kinga) odbyło się krótkie omówienie rodzajów ustawienia kamery. Po filmach uczestnicy wskazali, jakich planów filmowych było najwięcej oraz jakie ustawienia kamery szczególnie zapamiętali.

      Warto podkreślić, że Samorząd Uczniowski, który był jednocześnie koordynatorem projektu,  zaangażował do poszczególnych działań rówieśników; uczniowie wspólnie zaprojektowali i wykonali plakaty, przygotowali konkurs wiedzy i quiz muzyczny, pomagali w przeprowadzeniu warsztatów, prowadzili sklepik. Dzięki ich pasji i zaangażowaniu dla wielu uczniów noc filmowa była poszerzeniem własnej wiedzy oraz doskonałą, ambitną formą rozrywki. 

     

                                 Opiekun Samorządu Uczniowskiego Magdalena Gojowczyk,
                                    wraz z pozostałymi wychowawcami: Anną Musik i Marcinem Kucharskim

Opublikowano: 13 grudnia 2017 12:56

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 313

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Psarach

Realizacja: Superszkolna.pl

  • == REKRUTACJA 2018/2019 ZAPRASZAMY DO NASZEGO LICEUM == Grupa I — inżynieryjno-medyczna z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym: biologia, matematyka, język angielski (lub niemiecki). == Grupa II — lingwistyczno-geograficzna z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym:geografia, j. polski, j. angielski (lub niemiecki).==
Zaszyfrowany adres tej strony