Paweł Mośny zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

W dniu 6 listopada 2017 roku odbył się I etap 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Ważnym celem, jaki ma spełniać Olimpiada, jest aktywizacja uczniów, by poprzez celowe zdobywanie wiadomości podnosili ogólny poziom wiedzy, przygotowując się tym samym znacznie lepiej do samodzielnego studiowania. Olimpiada jest sprawdzeniem wiadomości na najwyższym poziomie, które wymaga pieczołowitego przygotowania. W pierwszym stopniu Olimpiady sprawdzana jest leksyka oraz gramatyka języka niemieckiego, przy czym wybierane są najtrudniejsze zagadnienia i zadania.

Z dumą informujemy, iż w drugim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego znajdzie się uczeń klasy II naszego Liceum Ogólnokształcącego w Psarach - Paweł Mośny. Eliminacje okręgowe składają się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. Uczniowie, którzy zdobędą co najmniej 85% na eliminacji pisemnej zostają zakwalifikowani do eliminacji ustnych. W drugim etapie (okręgowym) niezbędna jest wiedza nie tylko z zakresu gramatyki i leksyki języka niemieckiego, ale także z literatury niemieckojęzycznej i wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Za Pawła trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w kolejnych etapach Olimpiady.

Sandra Płaczek - nauczyciel języka niemieckiego

Opublikowano: 02 stycznia 2018 11:41