Rewelacyjne wyniki w XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund - LO Psary i SP Woźniki-Ligota Woźnicka

Otrzymaliśmy wyniki XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund, który odbył się 15 listopada 2017 roku. Konkurs organizowany przez Łowców Talentów Jersz ma na celu m.in. odkrywanie uzdolnień i talentów uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Szkoła Podstawowa w Woźnikach - Ligocie Woźnickiej zaprosiła uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Psarach do wspólnego udziału w konkursie, co było świetnym pomysłem, gdyż wpłynęło motywująco zarówno na młodszych, jak i na starszych uczniów oraz zaowocowało rewelacyjnymi wynikami wśród uczestników obydwu szkół.

W XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund uczestniczyło z całej Polski łącznie 6863 uczniów z 362 placówek. W konkursie przyznawane były: Dyplomy Laureata, Dyplomy Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, Dyplomy Uznania za uzyskanie dobrego wyniku oraz Dyplomy Uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w poszczególnej klasie szkoły podstawowej.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

- Paweł Mośny (II LO) otrzymał Dyplom Laureata i tym samym zdobył bon podarunkowy o wartości 250 zł, uzyskał 2 miejsce w województwie śląskim i 10 w kraju (w tej grupie wiekowej udział wzięło łącznie 1005 uczniów);

- Mateusz Cogiel (III LO) otrzymał Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, zajął 9 miejsce w województwie śląskim (w tej grupie wiekowej udział wzięło łącznie 723 uczniów);

- Patrycja Kamińska (III LO) otrzymała Dyplom Uznania za uzyskanie dobrego wyniku, zajęła 30 miejsce w województwie śląskim (w tej grupie wiekowej udział wzięło łącznie 723 uczniów);

- Jakub Rygoł (V SP) otrzymał Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, zajął 4 miejsce w województwie śląskim (w tej grupie wiekowej udział wzięło łącznie 748 uczniów);

- Julia Breguła (V SP) otrzymała Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, zajęła 7 miejsce w województwie śląskim (w tej grupie wiekowej udział wzięło łącznie 748 uczniów);

- Julita Rygoł (VII SP) otrzymała Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, zajęła 4 miejsce w województwie śląskim (w tej grupie wiekowej udział wzięło łącznie 797 uczniów);

- Sebastian Plaza (VI SP) otrzymał Dyplom Uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach szóstych, zajął 11 miejsce w województwie śląskim (w tej grupie wiekowej udział wzięło łącznie 797 uczniów).

Dobre wyniki osiągnęły również dwie uczennice z klasy VII SP: Sandra Piełot (7 miejsce w województwie śląskim) oraz Zuzanna Kot (8 miejsce w województwie śląskim).

Gratulujemy uczniom wysokiego poziomu językowego i mamy nadzieję na wspólny udział w kolejnej edycji.

Sandra Płaczek - nauczyciel języka niemieckiego w LO w Psarach

Bernadeta Płaczek - nauczyciel języka niemieckiego w SP w Woźnikach - Ligocie Woźnickiej

Opublikowano: 05 lutego 2018 23:06