WYCIECZKA KLASY I DO GLIWIC

           Dnia 27 lutego 2018 klasa pierwsza wyjechała na wycieczkę przedmiotową z biologii, geografii i chemii do Gliwic. Jest to wyjazd organizowany w naszej szkole dla każdego rocznika i jego celem jest poszerzenie wiedzy z przedmiotów przyrodniczych. Pierwszym punktem wycieczki był Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, gdzie w  Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborowskiego p. Ewa Głuszek przeprowadziła dla nas zajęcia dotyczące minerałów. Dowiedzieliśmy się o ich powstawaniu i podziale, właściwościach i zastosowaniu. Duża część zajęć dotyczyła węgla kamiennego, jego rodzajów, przeróbki, wydobycia oraz tradycji górniczej na Śląsku.  Szczególne zainteresowanie wzbudziły kamienie półszlachetne i meteoryty, chociaż diament rozczarowałJ Duże wrażenie na nas zrobiły  kości  i skamieniałe szczątki prehistorycznych zwierząt: mamutów, gadów, ryb, mięczaków.

           Następnie udaliśmy się do Palmiarni Gliwickiej, która jest prawdziwą zieloną wyspą na Śląsku, co odczuliśmy szczególnie teraz, gdy na zewnątrz był  mróz -15°C. Tutaj uczniowie mogli zobaczyć  ponad 6000 gatunków roślin, wśród których szczególnie wyróżniały się ponad 150-letnie  kanaryjskie palmy daktylowe i palmy podzwrotnikowe, a szczególne zainteresowanie wzbudziły rośliny użytkowe. Największą atrakcją   był  pawilon  akwarystyczny gdzie oglądaliśmy ryby z różnych wód  słodkowodnych: Amazonii, Jeziora Tanganika, rzek Polski i Azji Południowo-Wschodniej. Na koniec odbył się tradycyjny quiz ze słodkimi nagrodami.           

Opublikowano: 02 marca 2018 23:50

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 218

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Psarach

Realizacja: Superszkolna.pl

  • == REKRUTACJA 2018/2019 ZAPRASZAMY DO NASZEGO LICEUM == Grupa I — inżynieryjno-medyczna z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym: biologia, matematyka, język angielski (lub niemiecki). == Grupa II — lingwistyczno-geograficzna z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym:geografia, j. polski, j. angielski (lub niemiecki).==
Zaszyfrowany adres tej strony