Uczniowie LO w II etapie Festiwalu Małych Form Teatralnych

   W październiku 2018 roku miał miejsce Festiwal Małych Form Teatralnych pod hasłem:  „wywiedzione ze słowa „niepodległość”. Konkurs organizowany był przez I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie pod honorowym patronatem pani Jadwigi Wiśniewskiej Posła do Parlamentu Europejskiego oraz patronatem pani Alicji Janowskiej Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Celem Festiwalu było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z tym faktem, a także utrwaleniem polskiej suwerenności.

    Uczniowie LO w Psarach przystapili do konkursu, zaprezentowali inscenizację zatytułowaną „Ten czas...”. Magdalena Smol, Martin Helisz oraz Michał Nokielski wcielili się w pierwszoplanowe role, Weronika Syguda zagrała rolę drugoplanową. Sebastian Kowalski  odpowiedzialny był za nagranie i montaż przedstawienia przed finałowym występem oraz za oprawę muzyczną podczas etiudy. Ponadto każda grupa musiała stworzyć plakat teatralny do własnego przedstawienia – ogromną pracę w przygotowanie prospektu włożyła Monika Trela.  

    Inscenizacja została zakwalifikowana do II etapu konkursu. Nagrodą były warsztaty teatralne z aktorem – panem Markiem Ślosarskim, które odbyły się 22 października 2018 roku. Uczniowie mieli możliwość pod okiem fachowca doskonalić swoje umiejętności. Młodzież po raz kolejny udowodniła, że drzemie w nich ogromny potencjał twórczy, chęć dzialania oraz umiejetność pracy w grupie.

 

                                                                                                 Magdalena Gojowczyk

 

 

 

 

Opublikowano: 05 listopada 2018 13:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 155

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Psarach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony