Studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Psarach

"Poloneza czas zacząć" - te słowa rozbrzmiały w sobotę 26 stycznia 2019 roku w restauracji "Pod Kasztanami" w Lubszy. To właśnie wtedy miał miejsce Bal Maturalny tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego w Psarach. W imieniu wszystkich uczniów Anita Kapica i Sebastian Kowalski powitali zebranych gości.  Następnie młodzież zatańczyła poloneza, który zgodnie ze szkolną tradycją został przygotowany i poprowadzony przez dyrektora szkoły – pana Jarosława Kacorzyka.  Po uroczystym tańcu przyszedł czas na przemówienia – podziękowania i życzenia. W imieniu rodziców tegorocznych maturzystów - wzruszające, pełne wdzięczności słowa skierowała do nauczycieli pani Edyta Kowalska. Następnie swe słowa skierował do zebranych dyrektor - pan Jarosław Kacorzyk, dziękując za obecność licznie przybyłym rodzicom oraz życząc nam wspaniałej zabawy, a także burmistrz Lublińca - pan Edward Maniura, który, jako założyciel szkoły, swoją obecnością każdego roku uświetnia studniówkowy bal. Wychowawczyni – pani Magdalena Gojowczyk życzyła nam, byśmy pamiętali, że: „nic dwa razy się nie zdarzy”, byśmy tę noc przeżyli radośnie, zachowując w pamięci niepowtarzalne chwile.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się właściwa cześć studniówki - zabawa do białego rana. Wszyscy wspaniale się bawili, zapominając na chwilę o trudzie nauki i zbliżających się egzaminach. Z pewnością zapamiętamy ten magiczny czas i będziemy go wspominać przez wiele, wiele lat. Teraz jednak pozostaje skupić się na nauce, by w maju napisać maturę najlepiej jak potrafimy. A sądząc po powiedzeniu - iż jaka zabawa w studniówkową noc, taki będzie egzamin - powinno nam pójść bardzo dobrze. :)

Paulina Dziub, uczennica klasy trzeciej

Opublikowano: 06 lutego 2019 22:51