IV konkurs biologiczny „Tajniki ludzkiego ciała” w LO w Psarach

Dnia 13 marca 2019, w LO w Psarach  odbył się trzeci  konkurs biologiczny dla uczniów   okolicznych szkół podstawowych, którego tematyką były anatomia i fizjologia człowieka oraz zagadnienia profilaktyki chorób i zasad higieny oraz zdrowego trybu życia. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Woźnik, pan  Michał Aloszko,  który był fundatorem nagród. W konkursie wzięli udział uczniowie sześciu szkół: z Kamienicy, Ligoty, Lubszy, Psar, Strzebinia i Woźnik. Uczestnicy rozwiązywali test obejmujący całość wiedzy z anatomii i fizjologii ciała ludzkiego i walczyli o punkty w konkursie indywidualnym i drużynowym.  Rywalizacja w konkursie indywidualnym była bardzo wyrównana i konieczna była dogrywka, aby wyłonić trzecie miejsce.  Zwycięzcą konkursu został  Jakub Potempa, pokonując o jeden punkt Michalinę Zarębę, obydwoje ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach, a trzecie miejsce zajęła  Karolina Feliks ze Szkoły Podstawowej w Strzebiniu. W konkursie drużynowym z bardzo dużą przewagą punktową zwyciężyła  drużyna ze szkoły w Woźnikach przed szkołami w Strzebiniu  i Lubszy. Podsumowaniem konkursu był quiz z wiedzy o człowieku  oraz skecze związane z tematyką konkursu, przygotowane przez uczniów klasy drugiej i trzeciej.   Uczniowie wszystkich szkół zaprezentowali wysoki poziom i wykazali się dużą wiedzą z ciekawych  i trudnych zagadnień dotyczących budowy i funkcjonowania ciała człowieka. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu i ich nauczycieli będzie wycieczka do Krakowa, do Muzeum Instytutu Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Farmacji, która odbędzie się w maju. Dla uczniów szkół podstawowych  będzie to kolejna okazja do poszerzenia swojej wiedzy z dziedzin, które ich szczególnie interesują. Zwycięzcom  gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i włożoną w przygotowanie do konkursu pracę.

Opublikowano: 18 marca 2019 12:39