Z ortografią za pan brat – ortograficzne sukcesy naszych uczniów

Od 2013 roku Stowarzyszenie Polonistów i fundacja Zawsze warto organizuje Dyktando Niepodległościowe -  Po polsku o historii. W tym roku decyzją Śląskiej Komisji Konkursowej – po weryfikacji prac uczniów – do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 57 uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W tej elitarnej grupie znalazło się sześcioro uczniów z naszej szkoły: Jan Jaros, Paulina Musik, Klaudia Pogoda, Justyna Pogoda, Karolina Rogocz i Weronika Syguda.

W finale konkursu, który odbył się 20 października w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie, Jan Jaros z klasy IA zajął VII miejsce i został laureatem na poziomie wojewódzkim. Bardzo blisko takiego sukcesu były również Klaudia i Justyna Pogoda także uczennice klas pierwszych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów!

19 listopada 2019 w Muzeum Śląskim w Katowicach  Jan Jaros wziął udział w uroczystej gali wręczania dyplomów i nagród laureatom Dyktanda Niepodległościowego.

Renata Duda

Opublikowano: 26 listopada 2019 18:26