LO w Psarach i „Matematyka w biznesie”

Już po raz jedenasty w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka w biznesie” pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły oraz Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu -Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

29 stycznia 2013 roku odbyły się eliminacje, w których dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Psarach, realizujące matematykę na poziomie podstawowym – Małgorzata Jagoda i Natalia Oleksik – zajęły wysokie miejsca i przeszły do finału.

28 lutego 2013r. odbył się finał konkursu. Zawodnicy musieli poradzić sobie z pięcioma zadaniami przygotowanymi przez dr. Adama Sojdę - pracownika naukowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Uczniowie realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym musieli rozwiązać zestaw zadań o podwyższonym stopniu trudności.

WYNIKI KONKURSU:

Najlepsi z najlepszych wśród uczniów  realizujących matematykę na poziomie podstawowym okazali się:

I miejsce: Wojciech Bodusz, Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej - Curie w Tarnowskich Górach, nauczyciel matematyki Jolanta Sienko,

II miejsce: Rafał Gatys, Zespół  Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, nauczyciel matematyki Joanna Walczak,

III miejsceMałgorzata Jagoda (pierwsza z lewej), Liceum Ogólnokształcące w Psarach, nauczyciel matematyki      Ewa Duda-Zaręba.

Serdecznie gratulujemy Małgosi za fantastyczne reprezentowanie Liceum Ogólnokształcącego w Psarach i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Opublikowano: 05 marca 2013 10:30